ŠUNYS ASISTENTAI

             Mūsų dresuojami šunys dažniausiai padeda neįgaliojo vežimėliuose ar ramentais vaikštantiems, turintiems epilepsijos sutrikimų, sergantiems, diabetu, žmonėms su motorikos sutrikimais, taip pat vaikams turintiems psichologinių problemų, ADHD ar autizmą.

            Mes dresuojame šunis, kad padėtų  kuo veiksmingiau žmonėms su negalia integruotis į visuomenę, palaikytų jų savarankiškumą. Neįgalus žmogus turi išmokti vadovauti šuniui. Jei negalia neleidžia jam pačiam valdyti šuns, galime suteikti jam specialų šunį pagalbininką – taip vadinamą patogų kompanioną, kuris padeda globėjui ir atlieka kaniterapijos, reabilitacijos ir motyvavimo funkcijas.

 

SIGNALINIAI ŠUNYS

Signaliniai šunys pirmiausia skirti padėti klausos negalią turintiems žmonėms. Įspėja juos apie svarbius aplinkos garsus, tokius kaip:

Durų skambutis, telefono skambutis, kūdikio verksmas, priešgaisrinė ar kita signalizacija, žadintuvo skambutis, virtuvės prietaisų signalai, vardu pakvietimas negirdinčiojo.

ŠUNYS VEDLIAI

Šuns vedlio pagrindinė funkcija suteikti žmogui su regos sutrikimu dvigubą apsaugą, kai šalia yra šuo  žmogui nebereikia pasikliauti vien tik neregio lazdele. Greičiau ir patikimiau galima judėti visuomeninėje aplinkoje, susirasti tuščią vietą autobuse ir greičiau susirasti duris, per kurias galima išlipti. Savarankiškai surasti autobuso stotelę ir neįžengti į kelią pavojingoje, neleistinoje vietoje. Surasti perėją ir šuns pagalba paspausti žalio signalo mygtuką, taip saugiai pereiti. Stotyje ar pašte rasti langelį, kur kas nors pasirūpins akluoju.